Styrelsen/kontakt

Styrelse


Cia Olsson, ordförande, cia.olsson@icloud.com Fågelviksvägen 60, Hudiksvall, 070-3728952

Emma Bellung, vice ordf., emmabellung@gmail.com Ölsund 228, Forsa, 073-9603203

Jenny Johansson, kassör, jenny@forsahembygdsforening.se Ölsund 202, Forsa, 070-6655290

Hans Åke Persson, adj. kassör, persson.hansake@gmail.com Sunnanbäck 52, Forsa, 076-8182210

Maria Carlgren, ledamot, carlgrenmia@gmail.com Svartmyra 10, Forsa, 070-2484352

Jan-Åke Malmqvist, ledamot, janake@dellencat.se Fränö 212, Forsa, 070-3904010

Maria Moberg, ledamot, miamoberg97@gmail.com Sunnanbäck 209, Forsa, 070-6449809

Leif Bylars, ledamot leif.bylars@gmail.com Trogsta 115, Forsa, 070-2111727

Mira Svanered, ledamot svanered.mira@gmail.com Rådhusgatan 11, Sundsvall, 073-0692878

Märta-Li Skäre Svanered, ledamot msvanered@hotmail.no Trogsta 505 Forsa 073-8392531

Fredrik Sigvardsson, suppleant fredrik92@live.se Trogsta 24 Forsa 073-8407031

Markus Ståhl, suppleant m_stahl@icloud.com Flatmo 40 Näsviken, 070-3029598

Margareta Bergström, suppleant, margareta_bergstrom2002@yahoo.com Fränö 206, Forsa, 070-520 53 84




Medlemskap:
Årsavgiften för år 2021 är 150 kr per person och år, familjeavgift 300 kr per år enligt årsmötesbeslut. Skicka avgiften till plusgiro 88 44 17-7 eller till bankgiro 281-0109  om du vill bli medlem. Skriv namn och adress i meddelanderutan.


Föreningens stadgar:
Klicka här!

Föreningens swishnummer: 123 442 81 99


Hitta till Forsa Forngård i Fränö

Google karta



Kassör:

Jenny Johansson, kassör, jenny@forsahembygdsforening.se Ölsund 202, Forsa, 070-6655290


Valberedning

Anna-Karin Malmqvist sammankallande valberedning anna-karinmalmqvist@hotmail.com Sörviksta 226 Forsa 073-0267302


Marta Trolin, Kälkebobyggningen marta.trolin@hotmail.com Sjögården Utnäs 124, Forsa, 072-2309697



Föreningens postadress är: Forsa Sockens Hembygdsförening, c/o Jenny Johansson, Ölsund 202, 824 61 Forsa


Anställda

Göran Bäckström är anställd som föreningens vaktmästare. Han sköter även bokning av gården. Kontakta Göran via mejl: bokning.forngard@gmail.com

Kristina Ovanfors är också anställd och hennes arbetsuppgifter är att i första hand arbeta med Forsa Sockenbilder. Kontakta henne om du har bilder som du vill skanna in och publiceras eller om du har synpunkter på redan inlagda bilder. Kristina har e-postadress k_ovanfors@hotmail.com och telefon 073-8319973.